Bramex » Blog » Bramy sklepowe vs. bramy na zamówienie

Blog

Bramy sklepowe vs. bramy na zamówienie

Osoby zainteresowane zakupem bramy nie mogą narzekać na ubogość rynku. Mają bowiem do dyspozycji szeroką ofertę marketów budowlanych, sklepów internetowych i wreszcie producentów samodzielnie promujących swoje towary. Rodzi się zatem pytanie: stawiać na indywidualizm czy lepiej potraktować bramę czysto użytkowo?

Bramy sklepowe

Na stronie internetowej jednego ze wspomnianych marketów budowlanych można zapoznać się z dostępną ofertą bram wjazdowych. Nie ma wśród nich opcji rozwieralnych – jednoskrzydłowych, a te dwuskrzydłowe mają w większości przypadków łączną szerokość 400 cm. Klientom zainteresowanym mniejszymi wymiarami pozostaje zaopatrzyć się w bramę o szerokości 350 lub 398 cm. Jeśli jednak od bram dwuskrzydłowych wolą oni przesuwne, do dyspozycji mają jedynie szerokość 400 cm (inne po prostu nie występują w ofercie).

O ile w przypadku bram dwuskrzydłowych stylistyka bywa jeszcze w miarę zróżnicowana, tak bramy przesuwne cechuje dalece zakrojona prostota, która nie wszystkim musi przypaść do gustu. Ceny tych pierwszych zamykają się w granicach ok. 400-2500 zł, natomiast ceny drugich osiągają poziom ok. 1800-6700 zł. Na ich wysokość ma wpływ rodzaj zastosowanych materiałów, forma, sposób montażu, obecność ewentualnej automatyki oraz renoma producenta.

Pod względem różnorodności oraz konkurencyjności korzystniej wypadają pomniejsze sklepy internetowe, które oferują produkty zdecydowanie bardziej oryginalne w zbliżonych lub niższych cenach. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że sposób wykonania bram marketowych jest łatwy do zweryfikowania z uwagi na podawaną do ogólnej wiadomości nazwę producenta.

W przypadku sprzedaży typowo anonimowej trudno częstokroć określić, kto jest faktycznym wytwórcą oraz czego można oczekiwać po jego produktach. Innym problemem transakcji na odległość są wysokie koszty dostawy. Pod tym względem wojnę cenową wygrywają wspomniane markety, co wynika z ich kompleksowej współpracy z dużymi firmami logistycznymi.

Bramy na zamówienie

Nie da się ukryć, że bramy na indywidualne zamówienie zawsze będą droższe o kilka procent od swoich ogólnodostępnych odpowiedników sklepowych. W zamian klienci mogą liczyć jednak na:

  • szerokość, wysokość i głębokość konstrukcji dopasowaną do faktycznych potrzeb,
  • fachowe poradnictwo, które bywa przydatne zwłaszcza w przypadku działek o nierównej rzeźbie terenu,
  • design zależny od upodobań,
  • dostawę w cenie usługi (pod warunkiem zamówienia bramy u lokalnego producenta/dystrybutora),
  • montaż na preferencyjnych warunkach.

Szczególnie ostatni punkt zasługuje tutaj na uwagę. O ile bowiem instalacja bramy rozwieralnej nie nastręcza zwykle problemów nawet amatorom, tak montaż bramy przesuwnej (czy to samonośnej, czy szynowej) do najprostszych się już nie zalicza. Pomoc fachowców okazuje się także nieoceniona na etapie montażu automatyki, czyli systemu służącego obsłudze bramy za pomocą pilota.

W niektórych przypadkach, z jakimi mieliśmy do czynienia choćby w Opatowie, odbiorcy decydowali się na zakup samej konstrukcji stalowej, którą następnie oprawiali we własnym zakresie, zgodnie z upodobaniami. Dopiero na ostatnim etapie prac pomagaliśmy im dobrać oraz zamontować właściwy osprzęt automatyczny na podstawie ciężaru i długo skrzydeł bramy.

Reasumując: zaletą bram uniwersalnych jest bez wątpienia ich dostępność oraz cena. Jeśli jednak w grę wchodzą niestandardowe wymiary lub unikatowe wzornictwo, bramy na zamówienie zdecydowanie górują. Mając świadomość zróżnicowanego zapotrzebowania rynkowego, ze swojej strony oferujemy gotowe bramy o standardowych wymiarach, jak też autorskie projekty, idealnie sprawdzające się w roli wizytówki całego domu. Obejrzeć je można w naszej siedzibie, oddalonej niecałą godzinę drogi od Opatowa.


Dziękując za uwagę, zapraszamy do ponownych odwiedzin na naszym blogu, gdzie wkrótce skonfrontujemy wideofony z domofonami.