Bramex » Bramy » Bramy garażowe

Bramy garażowe

Popularne obecnie bramy garażowe tworzone są z wysokiej klasy materiałów, co wpływa na ich wygląd oraz usprawnia codzienne użytkowanie. Proponowane przez nas modele sprawdzają się w garażach nowych oraz w tych przeznaczonych do modernizacji. Profesjonalne wykonanie panelu bramy to pewność, że będzie ona służyć domownikom.

Różnorodność bram garażowych dla Twojej wygody

Współczesne bramy garażowe dają możliwość ręcznego lub automatycznego ich otwierania i zamykania. Może to być także system łączony, czyli brama zautomatyzowana, lecz z możliwością obsługi manualnej przy braku zasilania, na przykład podczas awarii prądu. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, pozwala przygotować się na każdą sytuację.

Wybierając bramę należy kierować się przede wszystkim specyfiką własnego garażu oraz indywidualnymi potrzebami, ponieważ wybór gotowych modeli jest na tyle bogaty, że można bez trudu znaleźć ten odpowiedni. Proponowane przez nas bramy są:

  • bezpieczne – przykład to zapobieganie przedwczesnemu zamknięciu skrzydeł lub paneli, gdy w ich polu znajduje się auto, człowiek lub inny obiekt; za tę funkcję odpowiadają specjalne czujniki lub fotokomórki, a brama wraca wtedy do pozycji otwartej,
  • łatwa w obsłudze – otwieranie jednym przyciskiem to niezwykła wygoda, kolejnym udogodnieniem jest obsługa bramy za pomocą pilota; brama zamyka się automatycznie, gdy auto wyjedzie z garażu lub wjedzie do niego,
  • cicha – płynna praca mechanizmu bramy jest efektem wielu czynników, między innymi odpowiedniego dobrania automatyki do modelu bramy, czyli do jej wymiarów i ciężkości; takie detale są istotne podczas zakupu,
  • estetyczna – ostateczny wygląd osiągany jest poprzez wyprofilowanie poszczególnych elementów, zastosowanie odpowiednich surowców wykończeniowych oraz nadanie koloru lub tekstury; ważne, aby całość współgrała z otoczeniem.

Niewątpliwym atutem w proponowanych przez nas bramach do garażu są funkcje dodatkowe wersji zautomatyzowanych. Przykład stanowi oświetlenie wewnątrz garażu, aktywowane podczas otwierania bramy, opcja „wietrzenie”, czyli niecałkowite zamknięcie skrzydła oraz inne, zależnie od indywidualnych potrzeb.

Skrzydło lub panele, czyli opcje otwierania bram garażowych

Bramy uchylne wyróżniają się otwieranym do góry skrzydłem i w ich przypadku ważna jest przestrzeń poza obrysem garażu, ponieważ otwarta brama wystaje przed ościeże podczas otwierania i w pozycji otwartej.

Dodatkowej przestrzeni nie trzeba natomiast do prawidłowego funkcjonowania bramy segmentowej, ponieważ panelowe skrzydło porusza się wewnątrz garażu na specjalnych szynach, a w pozycji otwartej bramy wszystkie jej panele znajdują się pod sufitem garażu.

Profesjonalnie zabezpieczony garaż, spokojni właściciele

Innowacyjność bram garażowych sprawia, że są one jednocześnie bezpieczne, stylowe oraz funkcjonalne. Odpowiednio zautomatyzowane, zwiększają wygodę użytkowania, a prawidłowo zamontowane dopełniają tę wygodę. Nasze realizacje na terenie Kielc oraz bliższych i dalszych okolic są przykładem wszystkich tych działań. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością podejmujemy się kolejnych prac.