Bramex » Blog » Wybór bramy wjazdowej na posesję

Blog

Wybór bramy wjazdowej na posesję

Bramy rozwieralne

brama rozwieralnaBramy rozwieralne zostały zaprojektowane z myślą o działkach stosunkowo głębokich, gdzie otwieranie skrzydła (lub skrzydeł) nie wpływa znacząco na stan zagospodarowania posesji ani na długość podjazdu. Szerokość pojedynczego skrzydła wynosi maksymalnie 3 m (zarówno w przypadku opcji jedno-, jak i dwuskrzydłowych). Ze względu na rosnące rozmiary nowoczesnych samochodów, owe 3 m są określane jako optymalne z punktu widzenia wygody użytkowania. Ustawowe minimum, czyli 2,4 m, przestaje mieć powoli zastosowanie – zwłaszcza gdy na działce będą się w przyszłości odbywały prace budowlane, wymagające wjazdu ciężkiego sprzętu.

Przewaga bram rozwieralnych nad przesuwnymi wynika z prostych uwarunkowań technicznych. Nie muszą one być montowane w jednej linii z ogrodzeniem, lecz równie dobrze mogą znajdować się przed nim lub za nim – w zależności od długości drogi dojazdowej i podjazdu oraz promienia skrętu samochodu. Tym samym są traktowane jako rozwiązanie bardziej uniwersalne.

Bramy przesuwne

brama przesuwnaBramy przesuwne zostały stworzone m.in. z myślą o właścicielach działek o niewielkiej głębokości. Sposób przemieszczania się skrzydła wzdłuż ogrodzenia gwarantuje bowiem maksymalne zagospodarowanie przestrzeni posesji. Wbrew pozorom, właściciele działek płytkich, a zarazem wąskich nie są skazani na zakup bramy rozwieralnej, ponieważ równie dobrze mogą się zdecydować na wariant przesuwny – dwuskrzydłowy. Tutaj należy wziąć jednak dodatkowo pod uwagę położenie furtki, która nie może przecież zostać zakryta jednym ze skrzydeł.

Z uwagi na montaż tuż za ogrodzeniem, omawiane rozwiązanie nie umożliwia dowolnego regulowania długości drogi dojazdowej lub podjazdu. W zamian za to zapewnia możliwość instalacji znacznie szerszych (nawet kilkunastometrowych) skrzydeł, które mogą się przemieszczać:

  • na prowadnicach (tu: bramy szynowe),
  • ponad podłożem (bramy samonośne, wykorzystujące przeciwwagę).

Oczywiście pierwszy z wariantów jest znacznie tańszy, ale bywa też zawodny. Zwłaszcza w okresie zimowym, gdy rolki skrzydła ulegają oblodzeniu, a prowadnice zasypuje śnieg, obsługa bramy szynowej może się okazać nieszczególnie komfortowa.

Automatyzacja bram w Staszowie

W Staszowie daliśmy się poznać jako solidny wykonawca bram wjazdowych, które nie wymagają ingerencji bezpośredniej ze strony użytkownika. Ich działanie opiera się na pracy specjalistycznych siłowników, dostosowanych do potrzeb konkretnego projektu. Są one sterowane zdalnie, stąd można je obsługiwać zarówno z domu, jak i z samochodu. Prócz systemów kompleksowych, oferujemy także montaż osprzętu automatycznego do bram już gotowych. Wprowadzanym przez nas modernizacjom przyświeca możliwie jak najmniejsze zaburzenie istniejącej infrastruktury, a co za tym idzie, minimalizacja kosztów inwestycyjnych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Staszowa i okolic do zapoznania się z naszą ofertą oraz do ponownych odwiedzin na blogu. Już wkrótce weźmiemy pod lupę bramy garażowe różnorakiego typu.