415

415 Napęd elektromechaniczny do użytku przydomowego i półprzemysłowego do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3 m (415) i 4 m (L 415)

Napęd elektromechaniczny Faac 415 służy do obsługi bram, w których długość skrzydła nie przekracza 3 metrów. Stosowany zarówno w bramach przydomowych, jak i półprzemysłowych, znacznie usprawnia ich działanie oraz wygodę użytkowania. Dodatkowe funkcje oraz możliwości sprawiają, że jest to rozwiązanie na miarę współczesnych potrzeb.

Optymalne parametry automatyki do bram – marka Faac niezawodna

Trwałość siłowników, które stanowią podstawę każdego zestawu automatyki do bram, wynika z wytrzymałości materiałów obudowy. Aluminium, mimo długotrwałej ekspozycji na zewnątrz, zachowuje pierwotny wygląd. Zalety systemu 415 to także:

  • samoblokowanie mechanizmów – po otwarciu/zamknięciu skrzydła bramy zostaje ono zablokowane w danej pozycji, dlatego nie ma potrzeby montowania zamków,
  • opcja furtki – jeżeli tradycyjna furtka nie jest częścią bramy, można skrzydło ustawić w takiej pozycji, aby zapewnić przejście człowiekowi,
  • spowolnienie przy końcu otwierania – inteligentne rozwiązanie, zapobiegające odbijaniu się bramy, zapewniające płynne działanie,
  • funkcjonalna fotokomórka – gdy w jej polu znajduje się obiekt (pojazd, człowiek, zwierzę), brama się nie zamknie.

Montaż systemu nie wymaga dodatkowych działań adaptacyjnych, ponieważ instaluje się go czoła bramy, bez ingerencji w całą konstrukcję. Wystarczą odpowiednie narzędzia oraz zapoznanie się z instrukcją, aby solidnie zamontować FAAC 415.

Brama otwiera się z szybkością 0,96 m/min, zasilanie centrali i silnika wynosi 230 V.

Napędy do bram na indywidualne potrzeby

Odpowiednio zabezpieczona brama zniechęca osoby niepożądane do przechodzenia przez nią pod nieobecność właścicieli. Automatyka do bram model 415 sprawia natomiast, że zautomatyzowany wjazd na posesję przejmuje na siebie działania usprawniające ten system.