413

413 Napęd elektromechaniczny do użytku przydomowego i półprzemysłowego do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 1,8 m (2,5 metra z zamkiem elektromagnetycznym)

Siłowniki FAAC 413 sprawiają, że standardowa brama skrzydłowa może zmienić się w automatyczną, bez nadmiernej ingerencji w ramę bramy oraz w same skrzydła. Odpowiednia konstrukcja oraz właściwości użytkowe sprawiają, że system ten spełnia swoje zadanie zarówno w przypadku bram przydomowych, jak i przemysłowych.

Napędy elektromechaniczne do bram – ciekawe innowacje

Ten napęd do bram charakteryzuje możliwość ustawienia parametrów idealnie do potrzeb. Poza przystępnym programowaniem uwagę zwracają również:

  • szerokie możliwości programowania – możliwość częściowego otwierania jednego skrzydła  na zasadzie furtki, automatyczne zamykanie z wolniejszą ostatnią fazą i inne,
  • funkcjonalne mechanizmy – nie ma konieczności stosowania dodatkowych zamków, ponieważ po otwarciu i zamknięciu bramy skrzydła ulegają samoblokowaniu,
  • obsługa bram z elektromagnesem – obecność zamka elektromagnetycznego w bramie sprawia, że długość jednego skrzydła może wynosić 4 metry (bez elektromagnesu – 3 m),
  • zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe – obecność fotokomórki XP15B zapobiega zamknięciu bramy, gdy w zasięgu jej skrzydeł znajduje się pojazd lub człowiek.

Szczelna obudowa aluminiowa zapewnia bezpieczeństwo elementów wewnętrznych, chroni je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i skutkami ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Konstrukcja elektromechaniki systemu sprawia zatem, że całość jest odpowiednio trwała.

Automatyka „hi tech” do bram popularna już także w napędach

Wysokiej klasy technologie stosowane w procesie tworzenia automatyki do bram sprawiają, że w codziennym użytkowaniu można korzystać z wielu rozwiązań, niedostępnych w poprzednich generacjach. Przykładem są między innymi ograniczniki ruchu, które sprawiają że brama przestaje pracować po powrocie do określonej pozycji otwartej lub zamkniętej.