740-741

740-741 Napęd elektromechaniczny do bram przesuwnych do użytku przydomowego dla skrzydła o ciężarze do 500 kg (740) lub 900 kg (741).

Siłowniki przesuwne Faac 740 i 741 to propozycja marki FAAC do zastosowania w napędach do bram. Model 740 służy do bram o ciężarze do 500 kg i długości maksymalnej 15 metrów, natomiast opcja 741 obsługuje bramy znacznie cięższe – do 900 kg. Taki wybór pozwala dobrać idealny napęd do danej posesji w zależności od wielkości ram oraz profili, a także  od materiału wykonania.

Solidna automatyka do bram z wyborem programowania

Argumentem przemawiającym za modelami siłowników Faac 740 i 741 jest możliwość wszechstronnego programowania ich parametrów pracy, a także wiele innych cech, niedostępnych w modelach konkurencyjnych, na przykład:

  • otwieranie częściowe – częściowo otwarta brama z powodzeniem zastępuje furtkę tam, gdzie tradycyjna furtka nie została zastosowana,
  • regulacja zatrzymania bramy – przed całkowitym zamknięciem brama zwalnia prędkość, aby uniknąć silnych zderzeń ze słupem najazdowym,
  • sygnalizację przeglądu okresowego – odpowiednio ustawiony licznik cykli pracy sygnalizuje potrzebę przeprowadzenia przeglądu po określonej liczbie otwarć,
  • nowoczesne sterowanie – bramą steruje nowoczesna centrala 748D, której działanie można programować, dostosowując do własnych potrzeb.

Zestaw pozwalający w pełni zainstalować automatykę do bram FAAC stanowią wysokiej jakości komponenty, których wspólne działanie daje najkorzystniejsze efekty. Prawidłowo dobrane odbiorniki radiowe, fotokomórki oraz ich współgranie z samym napędem to gwarancja funkcjonalności.

Napędy do bram w nowoczesnym wydaniu

W napędach do bram przesuwnych istotne są kwestie związane również z bezpieczeństwem posesji. Firma FAAC stosuje rozwiązania, które sprawiają, że brama jest zawsze dobrze zamknięta, bez względu na to, czy zastosowany został pilot, czy w przypadku awarii konieczne było zamykanie ręczne. Zestaw zawiera również klucz do automatycznego odblokowania  bramy.